MÁTA JEN DO ČAJE? TAK TO TEDA ROZHODNE NE

Máta, krásně zelená rostlinka se svěží vůní, ale také silný přírodní antioxidant. Mátový čaj je nestárnoucí klasika, kterou miluje snad každý. Představte si, jak se bude cítit vaše pokožka, když okusí dotyk máty. Prostě úžasně, je to hotové osvěžení pro pleť a tělo.

Máta má své nezastupitelné využití kromě kuchyně i v kosmetice kde se nejčastěji využívá ve formě oleje. Ten obsahuje mnoho minerálů, vitamin A a C a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Díky tomu můžete kosmetické přípravky s jeho obsahem využít nejen pro krásu, ale i pro zdraví pokožky. Začněme však po pořádku.

MÁTA LEN DO ČAJE? TAK TO TEDA ROZHODNE NE - 1

Mátový olej pro zdraví 
Pokud vás potrápí křeče či namožené svalstvo, nebojte se sáhnout po mátovém oleji nebo výrobku, který ho obsahuje. Má silné relaxační a uklidňující vlastnosti, které uvolňují svalstvo. Je antiseptický, antibakteriální a má stahující účinky, proto se skvěle hodí i na ošetření štípnutí, nebo drobných poranění. Je skvělou volbou při léčbě kožních onemocnění a na potlačení příznaků alergie. Díky jedinečné vůni pomáhá navodit pocit pohody a poskytuje úlevu od stresu, duševního vyčerpání a deprese.

Mátový olej pro krásu 
Díky vysokému obsahu salicylátů se mátový olej používá k léčbě akné. Působí efektivně proti bakteriím a infekci, snižuje nadměrnou produkci mazu, čistí a stahuje póry. Takže pokud máte mastnou pleť určitě ho zařaďte do seznamu kosmetických "must have".

Mátový olej ale rozhodně není jen pro lidi s mastnou pletí. Skvěle ošetří a uklidní i suchou, citlivou a ekzematickou pokožku. Pomáhá také jako prevence proti různým jiným kožním problémům jako jsou vyrážky, plísně, černé tečky a zarudnutí kůže. Často je kombinován s jinými přírodními složkami, které mohou ještě podpořit jeho účinek. Kromě blahodárného vlivu na pleť také zlepšuje kvalitu vlasů a vlasové pokožky, pomáhá udržovat zdravé nehty, zuby a dásně.

MÁTA LEN DO ČAJE? TAK TO TEDA ROZHODNE NE - 2

Co na závěr, asi jen tolik, že pokud chcete dát stopku unavené, mdlé pleti a různým její nedokonalostem mátový olej nebo krém s jeho obsahem určitě stojí za vyzkoušení. Při hledání vhodných výrobků určitě nepřehlédněte legendární krém PREP The Original Formula (představte si, že jeho původní receptura vznikla v roce 1860), který využívá nejen vůni máty ale i její prospěšné účinky, jelikož mátový olej je jednou z jeho hlavních složek. Posiluje, čistí, odmašťuje a intenzivně hydratuje pokožku. Zmírňuje její podráždění, stahuje ji a příjemně osvěží. Díky antioxidačním vlastnostem máty omlazuje, regeneruje a zpevňuje pleť. To by byl hřích ho nevyzkoušet! :-)

Alicia

Vítejte v sekci Journal. Najdete zde užitečné články o kosmetice, kráse, zdravý a životním stylu. V PREP jsem objevila nový rozměr péče o pleť a tělo. Našla jsem tajemství přirozené krásy a to, že i jednoduché věci dokáží být účinné a skvělé ♥.

Také zajímavé

  • Kosmetika PREP - Blog - Jak se zbavit strii?Kosmetika PREP - Blog - Jak si vybrat spravny deodorant nebo antiperspirant?Kosmetika PREP - Blog - Ucinky hrebickoveho oleje

Alicia

Vítejte v sekci Journal. Najdete zde užitečné články o kosmetice, kráse, zdravý a životním stylu. V PREP jsem objevila nový rozměr péče o pleť a tělo. Našla jsem tajemství přirozené krásy a to, že i jednoduché věci dokáží být účinné a skvělé ♥.

Také zajímavé