HŘEBÍČKOVÝ OLEJ - JE HOTOVÝ POKLAD!

Nezaměnitelnou vůni hřebíčku zná asi každý. Většině z nás se spojuje se svařákem nebo perníky. V domácnostech ho často používáme při bolesti zubů a dásní. Ale omezit využití hřebíčku jen k tomuto účelu by byla velká chyba. Olej z hřebíčku má příznivé a dovolím si tvdiť až přímo zázračné účinky i na pleť. A skrývá toho v sobě mnohem více ...

Začněme, ale trošku geografií a tím, co vlastně hřebíčky jsou. Věděli jste, že hřebíčky jsou ručně nakrájené sušené pupeny květů které se získávají ze vždy zeleného stromu hřebíčkovce vonného? Strom dorůstá výšky 8 až 10 m. Má rád tropické klima a blízkost moře. Největším světovým producentem hřebíčku je ostrov Zanzibar. Pěstují se také na Madagaskaru či v Indonésii. Jeden hřebíček se skládá v průměru z 18-20% esenciálního oleje. Ten se získává po jejich úplném vysušení, následně se hřebíček drtí a destiluje na páře. Hlavní složkou a účinnou látkou oleje je eugenol (o tom si povíme více v dalším článku), který je zodpovědný za pronikavou vůni hřebíčku.

HŘEBÍČKOVÝ OLEJ - JE HOTOVÝ POKLAD! - 1

Léčivé účinky hřebíčkového oleje 
Jak jsem již zmínila, hřebíčkový olej se používá při bolestech zubů, infekcích ústní dutiny a nachlazení, ale podporuje i hojení ran, má anestetické účinky a snižuje citlivost postiženého místa. Pomáhá cirkulaci krve a při problémech s trávením či s játry. Pokud by vám to bylo málo, hřebíčkový olej má rovněž protiplísňový a antibakteriální účinek. A malá zajímavost, starověcí Peršané používali hřebíčkový olej jako elixír lásky.

Plný antioxidantů 
Výzkumy prokázaly, že hřebíček je "bomba" plná antioxidantů, které zpomalují stárnutí, degeneraci a ochraňují tělo před bakteriemi a viry. Vědci měří obsah antioxidantů pomocí ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) jednotek. Mě velmi zaujalo, že známé ovoce - borůvky, které jsou považovány za silný antioxidant mají hodnotu 9621 jednotek. Naproti tomu hřebíčky dosáhly až 30 násobně vyšší hodnotu ORAC. Tedy konkrétně 290 283 jednotek.

Takový vysoký obsah antioxdantov a léčivé účinky hřebíčku ho jasně předurčily k tomu, aby se stal součástí kvalitních pleťových a tělových krémů. Ty vaši pokožku dokáží ochránit před oxidačním stresem, volnými radikály, předčasným stárnutím a škodlivými bakteriemi či viry, které dokáží způsobit nepříjemné vyrážky a narušit přirozenou mikroflóru pleti.

HŘEBÍČKOVÝ OLEJ - JE HOTOVÝ POKLAD! - 2

Trápí Vás akné? 
Silnou antibakteriální a antimikrobiální schopnost hřebíčku prokázalo již mnoho vědeckých studií. Hřebíčkový olej dokáže účinně eliminovat bakterie Staphylococcus aureus nebo také S. aureus, které jsou nejčastější příčinou výskytu patogenní formy akné. Pokud máte podobný problém i vy, krém s obsahem hřebíčkového oleje bude pro vás dokonalým pomocníkem při boji s tímto onemocněním.

Po všech těchto informacích mi zbývá jen zhodnotit, že hřebíčkový olej je skutečný poklad mezi esenciálními přírodními oleji. Určitě vám doporučuji vyzkoušet ho ať už v klasické formě, nebo ve formě krému.

Mezi kvalitní výrobky s vysokým a koncentrovaným obsahem hřebíčkového oleje patří i Víceúčelový krém na pleť a tělo PREP - The Original Formula. Je vhodný pro problematickou pokožku. Pomáhá při akné, ekzému, infekcích kůže a při štípnutí. Zmírňuje svědění, hojí, zklidňuje podráždění a regeneruje. Krém s hřebíčkovým olejem kromě toho viditelně osvěží a hydratuje vaši pleť.

Alicia

Vítejte v sekci Journal. Najdete zde užitečné články o kosmetice, kráse, zdravý a životním stylu. V PREP jsem objevila nový rozměr péče o pleť a tělo. Našla jsem tajemství přirozené krásy a to, že i jednoduché věci dokáží být účinné a skvělé ♥.

Také zajímavé

  • Kosmetika PREP - Blog - Jak se zbavit strii?Kosmetika PREP - Blog - Jak si vybrat spravny deodorant nebo antiperspirant?Kosmetika PREP - Blog - Úcinky matoveho oleje

Alicia

Vítejte v sekci Journal. Najdete zde užitečné články o kosmetice, kráse, zdravý a životním stylu. V PREP jsem objevila nový rozměr péče o pleť a tělo. Našla jsem tajemství přirozené krásy a to, že i jednoduché věci dokáží být účinné a skvělé ♥.

Také zajímavé